Swing trwa: NASDAQ Futures na czerwono Bitcoin spada poniżej $50K, Cardano wypada z Top 3

Cardano wypadło z pierwszej trójki monet pod względem kapitalizacji rynkowej po niewielkim spadku, podczas gdy bitcoin wznawia walkę z poziomem 50 000 USD.

Walka Bitcoina w okolicach 50 000 USD trwa nadal, ponieważ aktywo nie zdołało go zdecydowanie pokonać. Nieco podobnie wygląda sytuacja na rynku altcoinów, gdzie ETH spada poniżej 1 700 USD. Jednak w pierwszej piątce aktywów cyfrowych pod względem kapitalizacji rynkowej można zauważyć pewne godne uwagi rotacje, z ADA spadającym na piąte miejsce.

Bitcoin niezdecydowany w okolicach $50K

Podstawowa kryptowaluta straciła nieco na wartości pod koniec ubiegłego tygodnia, kiedy to kilkakrotnie zanurzyła się do poziomu 46 000 USD. Przy takim zachowaniu, aktywo wykazało wysoką korelację z amerykańskim rynkiem akcji, który również spadał w tym samym czasie.

Jednak gdy Wall Street odpoczywała w weekend, BTC zainicjował imponującą zwyżkę, w wyniku której skoczył powyżej 50 000 USD i osiągnął wczoraj intraday high na poziomie prawie 52 000 USD.

Zbiegło się to w czasie z niewielkimi zyskami widocznymi na rynkach futures na S&P 500, Nasdaq i Dow po tym, jak Senat uchwalił kolejną ustawę o ulgach COVID-19 – tym razem na kwotę 1,9 biliona dolarów.

Niemniej jednak od tego szczytu sytuacja się odwróciła i bitcoin stracił ponad 2000 dolarów, a kontrakty futures na Nasdaq ponownie skierowały się na południe. W rezultacie, kryptowaluta ponownie zanurzyła się poniżej 50 000 USD, z oczekiwaniami zwiększonej zmienności po otwarciu Wall Street dla handlu w dniu dzisiejszym.

Top 5 Rotations, ETH spada poniżej $1,7K

Większość alternatywnych monet podążyła za pozytywnym weekendem BTC, z Ethereum przekraczającym cenę $1,700. Jednak ETH spadł od szczytu na poziomie 1 760 USD i obecnie znajduje się na poziomie 1 680 USD.

W momencie pisania tego tekstu inne główne altcoiny odnotowują niewielkie straty, choć nie są one aż tak poważne. Polkadot, Ripple i Litecoin pozostają stosunkowo stabilne w skali 24 godzin. Chociaż Cardano nie straciło od wczoraj żadnych znaczących kawałków wartości, ADA straciło miejsce w pierwszej trójce pod względem kapitalizacji rynkowej.

Ciągłe wybijanie nowych USDT (Tether) i 2% wzrost BNB pomogły obu aktywom prześcignąć ADA. W konsekwencji, Tether powraca do pierwszej trójki, podczas gdy Binance Coin zajmuje czwarte miejsce, zgodnie z danymi CoinMarketCap.

UNI jest najbardziej znaczącym zyskiwaczem z pierwszej dziesiątki z 8% wzrostem do ponad 33 USD. Rządzący token Uniswap jest prawie 50% w górę w ciągu tygodnia.

Dalsze wahania widoczne są w Enjin Coin (35%), Decentraland (26%), YFI (15%), Horizen (15%) i REN (11%), które zmierzają na północ, podczas gdy ZKSwap (-10%), THORChain (-8%) i NEM (-6%) na południe.